Zastosowanie pilarki spalinowej w ogrodzie
Pilarki spalinowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie podczas wykonywania różnych prac w ogrodzie. Z ich pomocą da się sprawnie, łatwo i szybko wyciąć krzewy, przeciąć gałęzie, ściąć drewno na opał czy usunąć przewrócone konary lub pnie.
Pilarka łańcuchowa z powodzeniem sprawdzi się również podczas ogrodowych prac remontowych i budowlanych, umożliwiając sprawne przycięcie desek, belek czy słupków. Możliwości zastosowań tego narzędzia jest jednak o wiele więcej.
Zalety pilarki spalinowej
W porównaniu do modeli elektrycznych, pilarki spalinowe są dużo wygodniejsze w użytkowaniu. Swoboda ich pracy nie jest ograniczona pojemnością akumulatora, bądź też długością przedłużacza. Urządzenia te dysponują zazwyczaj większą mocą i są bardziej wytrzymałe, dzięki czemu mogą posłużyć nawet do wykonywania najbardziej skomplikowanych prac ogrodowych. Pilarki spalinowe różnią się między sobą mocą, wagą czy poziomem emitowanego hałasu, a także zakresem dostępnych funkcji. Poszczególne modele mogą być też zbudowane z innych materiałów, co przekłada się na precyzję ich pracy, niezawodność, wygodę obsługi oraz trwałość sprzętu.
Wykorzystanie pilarki łańcuchowej do prac ogrodowych
Pilarki spalinowe przydają się podczas wielu prac ogrodowych. Z ich pomocą wykonać można zarówno niewielkie cięcia pielęgnacyjne, jak i ścinać mniejsze drzewa. Narzędzia te z powodzeniem nadają się do usuwania złamanych, powalonych przez wiatr lub obumarłych krzewów. Pilarka spalinowa pozwala również na wygodne okrzesywanie i wycinanie konarów, gałęzi czy większych krzaków. Przy okazji wszelkiego rodzaju prac remontowych i budowlanych, urządzenie to przyda się do przycinania drewnianych elementów – np. kantówek czy desek. Pilarkę wykorzystać można podczas prac w drewutni do przygotowania drewna na opał, a przy odrobinie umiejętności nawet do rzeźbienia w drewnie.
Obsługa pilarki spalinowej w ogrodzie
Podczas prac ogrodowych pilarka spalinowa jest dość intensywnie eksploatowana, dlatego powinna przechodzić systematyczne przeglądy techniczne. Urządzenie to może ulegać usterkom, dlatego warto im zapobiegać i w razie konieczności wymienić prowadnicę, łańcuch tnący lub inne części. W pilarkach spalinowych stosuje się jednocylindrowe silniki dwusuwowe, wyposażone w zapłon iskrowy. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie wysokich obrotów bezpośrednio z wału korbowego, co eliminuje konieczność stosowania przekładni. Pilarki łańcuchowe dysponują też dwoma zbiornikami i gaźnikami membranowymi, które pozwalają na pracę maszyny w dowolnym położeniu.