15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://iodoexpert.pl 300 true 0
Masło orzechowe-właściwości

Zdrowotne właściwości masła orzechowego

0 Comments

Dla wielu z nas zaskakujący może być fakt, że wielu dietetyków zaleca stosowanie masła orzechowego w diecie odchudzającej. Orzechy kojarzą nam się przecież z czymś bardzo kalorycznym, co teoretycznie podczas redukcji tkanki tłuszczowej powinno być zakazane. Nic bardziej mylnego!

Wielu naukowców odrzuciło mity dotyczące zabraniania spożywania tłuszczów podczas odchudzania, a masło orzechowe może stać się niezwykle ciekawym dodatek podczas komponowania naszego codziennego jadłospisu, na co dzień, nawet jeśli nasza waga jest w normie.

Zdrowotne właściwości masła orzechowego

Masło orzechowe spożywane w umiarkowanych ilościach jest świetnym elementem zrównoważonej, zdrowej oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Zawiera ono szereg bardzo korzystnych dla naszego organizmu właściwości. Jest bardzo bogate w białko, dlatego z powodzeniem może być stosowane we wszelkich dietach wegańskich oraz wegetariańskich, oraz co ważne w dietach sportowców, którzy szczególnie potrzebują dostarczyć swojemu organizmowi białka.

Masło orzechowe – właściwości

Masło orzechowe produkowane jest dzięki wykorzystaniu orzechów zwierających bardzo dużo przeciwutleniaczy, których zadaniem jest wsparcie pracy serca. W efekcie włączenie go do naszej diety może pomagać w zapobieganiu udarom oraz chorobom serca. Co ważne, reguluje ono również poziom cukru we krwi po spożyciu posiłku, co jest ważne w profilaktyce cukrzycy.

Na szczególną uwagę zasługuje również masło orzechowe wykonane z migdałów. Wyróżnia się ono bardzo dużą zawartością błonnika, a jak wiadomo, dieta bogata w błonnik pomaga w obniżaniu stężenia glukozy we krwi, dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu. Masło orzechowe jest również pomocne, gdy walczymy z otyłością. Włączenie go do naszej diety pomaga lepiej usprawnić metabolizm poprzez wiązanie wody i pęcznienie w żołądku, co znacząco wpływa na uczucie sytości.

Osoby, które regularnie spożywają masło orzechowe, z pewnością zauważają, jak fantastycznie wpływa ono na dostarczenie organizmowi energii. Wszystko dzięki wysokiej zawartości tryptofanu. Aminokwas ten pozytywnie wpływa nie tylko na lepszą koncentrację, ale również na pracę naszego mózgu. Z tego powodu szczególnie masło z orzechów arachidowych jest polecane osobom, które są bardzo aktywne fizycznie oraz przemęczone z powodu pracy umysłowej.

Masło orzechowe jest również produktem bogatym w witaminę E, która jest szczególnie ważna, ponieważ zabezpiecza komórki naszego ciała przed oddziaływaniem wolnych rodników. Nie bez powodu witaminę tę nazywamy witaminą młodości. Jest ona antyoksydantem i ma za zadanie usuwać z naszego organizmu wolne rodniki, co sprawia, że nasza skóra nie jest tak bardzo podatna na procesy starzenia się. Co ważne witamina E powinna zainteresować również panów, wpływa bowiem na jakość wytwarzanego nasienia.

Previous Post
Najpopularniejsze atrakcje Kostaryki
kozaki za kolano-stylizacje
Next Post
Do czego założyć kozaki damskie za kolano?

0 Comments

Leave a Reply