15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://iodoexpert.pl 300 true 0

Jak wybrać najlepszą lampkę nocną do pokoju dziecięcego?

0 Comments

W każdym pokoju dziecięcym potrzebna będzie lampka na biurko i na stolik nocny, czyli do nauki i ułatwienia poruszania się po pomieszczeniu po zmroku. Odpowiednie oświetlenie jest potrzebne już nawet małemu dziecku, które uczy się samodzielnego zasypiania. Ciemność często budzi lęk, przez co dziecko może budzić się z płaczem lub przychodzić do sypialni rodziców w środku nocy. Można jednak temu zaradzić, pozostawiając zapaloną lampkę, która nie razi w oczy, ale odgania złowrogi mrok i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Czas zastanowić się nad tym, jaką wybrać lampkę nocną do pokoju dziecięcego.

Jakie wybrać lampki nocne do pokoju dziecka i dlaczego warto je kupić?

W sypialni powinna panować całkowita ciemność, co ułatwia zrelaksowanie się i komfortowy sen. W przypadku dzieci niestety takie rozwiązanie często się nie sprawdza, a całkowicie zaciemniony pokój może wręcz wzbudzać niepokój i lęk. Dziecięca wyobraźnia jest bardzo wybujała i nierzadko w myślach pojawiają się jakieś wyimaginowane postacie, łącznie z niesiniejącymi potworami czającymi się pod łóżkiem czy w szafie. Dziecko może być mocno zestresowane, co wpłynie negatywnie na jego psychikę i codzienne funkcjonowanie. Na szczęście można temu szybko zaradzić, kupując mu lampkę nocną – pomoże zasnąć, szczególnie jeśli dziecko boi się ciemności. W przypadku małych dzieci lampka ułatwia rodzicom nocną pielęgnację. Nie będzie trzeba rozbudzać pociechy, zapalać głównego źródła oświetlenia. Wspaniale sprawdza się podczas nocnego karmienia. Na rynku dostępnych jest mnóstwo lampek nocnych dedykowanych dzieciom, które mają przyjazną formę, mogą nawet służyć jako dodatkowa zabawka do zasypiania. Popularne są kolorowe lampki w kształcie zwierząt, różnych postaci z bajek. Zaletą lampek nocnych jest to, że można dostosować jasność światła do potrzeb i preferencji użytkownika.

Lampka nocna może być klasyczna, czyli zasilana sieciowo lub w wersji bezprzewodowej na baterie. Bardzo popularne są lampki będące jednocześnie prorektorami, które wybudzają zaciekawienie i ułatwiają zasypianie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku dzieci zarówno młodszych, jak i starszych. Nie brakuje mobilnych lampek wkładanych do kontaktu, które dają delikatną poświatę światła, można je zabrać z łatwością w podróż. Nowoczesne lampki nocne są dotykowe, można zmieniać natężenie światła i nawet jego kolor. Ciekawą opcją będą też modele z czujnikiem ruchu, szczególnie przy drzwiach i na korytarzu, aby ułatwić dziecku poruszanie się w nocy po domu, gdy przykładowo będzie musiało skorzystać z toalety. Kupując lampkę do pokoju dziecięcego, zawsze powinno się mieć na uwadze jej jakość, materiał wykonania i posiadane atesty.

Previous Post
Rodzaje szkoleń dla pracowników oświaty
włosy po trwałej ondulacji
Next Post
Na czym polega zabieg trwałej ondulacji?

0 Comments

Leave a Reply