15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://iodoexpert.pl 300 true 0

Kosiarka czy traktorek ogrodowy?

0 Comments

Jak powszechnie wiadomo nawet najmniejszy ogród nie obejdzie się bez kosiarki. Tylko dzięki systematycznemu koszeniu, można liczyć na piękny i zadbany trawnik. Aby móc pochwalić się piękną posesją koniecznie trzeba postawić na odpowiedni sprzęt.

Jaki sprzęt do koszenia wybrać?

Koszenie trawnika na pierwszy rzut oka wydaje się prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wybranie porządnej kosiarki nie jest łatwe. Producenci oferują bardzo wiele modeli do wyboru, dlatego też warto poznać największe zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, należy zwrócić uwagę na zastosowany napęd, budowę i system tnący.

Praktyczna kosiarka spalinowa

Profesjonalne kosiarki spalinowe najlepiej sprawdzą się w przypadku dużych trawników, gdzie dominuje dość wysoka trawa. Urządzenia tego typu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na mobilność i szerokie możliwości. Producenci oferują kosiarki spalinowe z napędem i bez napędu. Jeżeli chodzi o kosiarki bez napędu, to oczywiście wprowadzane są one w ruch przy użyciu naszej siły. Kosiarki spalinowe z napędem są nieco cięższe, ale dzięki nim będzie można bez problemu przebrnąć nawet przez bardzo wysoką trawę. Pamiętać należy o tym, że większe kosiarki spalinowe z napędem nie sprawdzą się najlepiej w ogrodach, gdzie występuje dużo zakamarków. Wynik to oczywiście z tego, że manewrowanie może stanowić duży problem.

Niezawodne traktorki ogrodowe dla wymagających

Nowoczesne traktorki ogrodowe poradzą sobie nawet z bardzo dużymi powierzchniami. Mowa tutaj oczywiście o niezawodnych pojazdach wyposażonych w mocny silnik i wygodny fotel, dzięki czemu praca na dużej powierzchni jest bardzo komfortowa. Wybierając traktorek ogrodowy należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość powierzchni do koszenia, ale również na nierówność oraz nachylenie terenu. Jeżeli chodzi o najmniejsze traktorki, to doskonale sprawdzą się one na powierzchni od 2 000 do 10 000 m2. Mniejsze modele charakteryzują się niewielkimi gabarytami i wygodnym użytkowaniem. Dzięki niewielkim rozmiarom nie ma także problemu z ich przechowywaniem.

Jeżeli ogród liczy ponad 10 000 m2, to najlepiej postawić na nieco większe traktorki do koszenia. Mowa tutaj z kolei o modelach, które oferują znacznie większą szerokość koszenia. Mocny silnik zapewnia wydajną pracę nawet przez kilka godzin. Bardzo wiele traktorków ogrodowych, może pełnić w sezonie zimowym funkcję profesjonalnej odśnieżarki. Wybierając traktorek ogrodowy należy zwrócić uwagę także na pojemność agregatu. Jak łatwo się domyślić, im większa pojemność, tym oczywiście większy tren będzie można skosić.

pilarka spalinowa do ogrodu
Previous Post
Zastosowanie pilarki spalinowej w ogrodzie
Next Post
Rodzaje szkoleń dla pracowników oświaty

0 Comments

Leave a Reply