15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://iodoexpert.pl 300 true 0

Najpopularniejsze atrakcje Kostaryki

0 Comments

Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się wśród turystów Kostaryka, czyli magiczne miejsce zachwycające bujną roślinnością, niezwykłymi zwierzętami, pięknymi krajobrazami, licznymi parkami narodowymi. Jest to idealne miejsce dla osób chcących odpocząć od zgiełku miasta, uciążliwiej cywilizacji, zbliżyć się do natury i upajać się jej urokami. Sprzyjające warunki pogodowo umilają czas i zachęcają do aktywnego wypoczynku. Kostaryka to miejsce godne polecenia każdemu, warto ją odwiedzić nawet samemu, ale najlepiej całą rodziną, dzieci będą z pewnością zachwycone.

Co warto zobaczyć na Kostaryce?

Wycieczki do Kostaryki bez wątpienia są wspaniałym przeżyciem, dlatego warto odłożyć trochę pieniędzy, aby móc wykorzystać do maksimum czas spędzony w tym miejscu, zaliczyć wielorakie atrakcje. Na brak nudy z pewnością nie można narzekać, jest wręcz przeciwnie, doba wydaje się być zbyt krótka do odwiedzenia wszystkich godnych polecenia miejsc. Atrakcje Kostaryki przyciągają każdego roku tłumy turystów, wiele z nich wraca ponownie, czując niedosyt i chęć eksplorowania nieodkrytych jeszcze zakamarków. Stolicą Kostaryki jest miasto San Jose, które świetnie nadaje się jako baza wypadowa. Jeśli chce się zobaczyć najciekawsze miejsca, to najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług prywatnego przewodnika, można przy okazji dowidzieć się wielu ciekawych rzeczy. Do głównych atrakcji San Jose zaliczyć można Muzeum Złota, Teatr Narodowy, Zoo Simona Bolivara, muzeum archeologiczne Museo de Jade. Liberia określane jest mianem „białego miasta” ze względu na białe domy z czasów kolonialnych. Jeśli ktoś chce obcować z kulturą hiszpańską, to warto odwiedzić to właśnie to miejsce. Przyciąga także Park Narodowy – Rincon de la Vieja, gorące źródła i wodospady.

Za jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody uznaje się Park Narodowy Manuel Antonio, gdzie można podziwiać lasy tropikalne, przejść się piaszczysta plażą, uprawiać snorkeling i obserwować podwodny świat. Fauna i flora tego rezerwatu robi spore wrażenie, a piesze wędrówki po dżungli i obcowanie z dziką przyrodą stanowią źródło niezapomnianych przeżyć. Jest to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jeszcze bardziej różnorodny świat zwierząt i roślin czeka w tropikalnym lesie deszczowym w Monteverde, czyli rezerwacie znanym z najsłynniejszego aktywnego wulkanu na Kostaryce. Warto wybrać się na wycieczkę na Volcano Arenal, wspinając po ścianie wulkanu, stawiając swoje kroki na zastygłej lawie. Kostaryka jest znana z ogromnych plantacji kawy ze względu na idealne warunki klimatyczne. Błogi wypoczynek czeka na wyspie Tortuga, można też spróbować swoich sił na najlepszych polach golfowych w Ameryce Środkowej.

włosy po trwałej ondulacji
Previous Post
Na czym polega zabieg trwałej ondulacji?
Masło orzechowe-właściwości
Next Post
Zdrowotne właściwości masła orzechowego

0 Comments

Leave a Reply