15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://iodoexpert.pl 300 true 0
włosy po trwałej ondulacji

Na czym polega zabieg trwałej ondulacji?

0 Comments

Trwała ondulacja po dłuższej przerwie wraca do łask, dlatego też z jej dobrodziejstwa korzystają coraz młodsze kobiety. Dzięki prawidłowo wykonanemu zabiegowi można liczyć na seksowne i efektowne fryzury, pełne niesamowitych fal i zalotnych loków.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo, czym tak naprawdę jest ten niesamowity zabieg i jakie są najlepsze kosmetyki do trwałej ondulacji

Co warto wiedzieć?

Trwała ondulacja najprościej rzecz mówiąc to fachowe określenie bardzo popularnej metody długookresowej zmiany kształtu włosów. Dzięki zabiegowi można liczyć na zwiększoną objętość włosów. Dokładnie umyte włosy nakręcane są na wałki, a następnie wykonuje się specjalny zabieg wykorzystujący reakcje substancji chemicznych.

Jak wygląda zabieg ondulacji włosów?

Na zakręcone włosy nakłada się specjalny płyn do trwałej ondulacji. Głównym zadaniem płynu jest zniszczenie wewnętrznych wiązań chemicznych, czyli tzw. mostków dwusiarczkowych. Mowa tutaj oczywiście o wiązaniach, które odpowiadają za stabilność włosów i ich strukturę. Skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od użytych kosmetyków. Profesjonalne kosmetyki do trwałej ondulacji w swoim składzie zawierają środki aktywne amonu i glicerynowy kwas, który skutecznie zmiękcza keratynę. Kosmetyki ponadto zawierają regulatory odczynu włosów, środki powierzchniowoczynne i antyutleniacze. W wielu preparatach producenci stosują także środki ochronne, które zabezpieczają uszkodzone włosy. Nie można zapominać także o substancjach zapachowych, których podstawowym zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnych zapachów powyżej opisanych substancji czynnych. Po spłukaniu wcześniej nałożonego płynu do ondulacji należy skupić się na utrwalaniu uzyskanego skręt. W tym zadaniu pomóc mogą specjalne utrwalacze chemiczne.

Trwała ondulacja ziołowa – co trzeba wiedzieć?

Wśród wielu kobiet największym zainteresowaniem cieszy się ondulacja ziołowa, która bez wątpienia jest najdelikatniejszym zabiegiem. Jak łatwo się domyślić, podczas zabiegu korzysta się przede wszystkim z pomocy preparatów ziołowych. Ich głównym zadaniem jest zmienienie struktury włosów oraz ich odżywienia, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia poszczególnych pasemek. Największym atutem ondulacji ziołowej jest oczywiście to, że włosy po zabiegu są w dobrej kondycji. Jest to najlepszy wybór dla pań, które mają dość delikatne włosy. Efekty zabiegu widoczne są przez około 2-3 miesiące. Dla ondulacji ziołowej ciekawą alternatywą może okazać się także ondulacja kwaśna, dzięki której można liczyć na naturalnie wyglądające loki.

Previous Post
Jak wybrać najlepszą lampkę nocną do pokoju dziecięcego?
Next Post
Najpopularniejsze atrakcje Kostaryki

0 Comments

Leave a Reply