15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://iodoexpert.pl 300 true 0
portfel męski - pielęgnacja

Jak prawidłowo dbać o galanterię skórzaną?

0 Comments

Oryginalna galanteria skórzana to inwestycja na lata, pod warunkiem, że zadba się o systematyczną pielęgnację i konserwację. Nawet najlepsza gatunkowo skóra od renomowanego producenta wymaga opieki, dzięki czemu po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo w jaki sposób, można znacząco wydłużyć żywotność ulubionych portfeli wykonanych z naturalnej skóry.

Pielęgnacja galanterii skórzanej od a do z

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że bardzo ważne jest nie tylko użytkowanie galanterii skórzanej, ale również jej odpowiednie przechowywanie. Jeżeli chodzi o portfele damskie, to warto przechowywać je w szufladzie, dzięki czemu można je zabezpieczyć nie tylko przed kurzem, ale również przed promieniami słonecznymi. Bardzo dużo osób nosi portfel w kieszeni spodni lub kurtki. W tym przypadku warto zadbać o to, aby w kieszeni nie znajdowały się żadne ostre przedmioty, które mogą porysować skórę. Dużym błędem jest także suszenie portfela przy grzejniku. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest suszenie w temperaturze pokojowej. Sporym błędem wielu osób jest również czyszczenie skórzanej galanterii zwykłym mydłem.

Jakie środki do konserwacji skóry wybrać?

Nowe portfele męskie wykonane z naturalnej skóry warto dokładnie zaimpregnować, dzięki czemu zyskają one nawet kilkuletnią ochronę przed wilgocią. Godne polecenia są przede wszystkim preparaty oparte na bazie wosku pszczelego. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się również olejki roślinne, które przywrócą do życia nawet długo nie użytkowane portfele męskie. Na półkach sklepowych dostępne są także specjalne pasty do naturalnych skór. Przed skorzystaniem z tych preparatów warto dokładnie wysuszyć i oczyścić portfel.

Jak przywrócić stary portfel męski do życia?

Bardzo wiele osób uważa, że stare i przetarte portfele męskie nadają się jedynie do wyrzucenia. Jest to oczywiście bardzo duży błąd, ponieważ niewielkim nakładem siły, można przywrócić do życia nawet bardzo zniszczony portfel. W pierwszej kolejności warto odwiedzić dobry sklep z akcesoriami szewskimi, gdzie można kupić farbę do renowacji skóry licowej. Preparaty tego typu są dość tanie, dzięki czemu każdy może skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. Do sklepu najlepiej oczywiście zabrać stary portfel, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dobrać idealną farbę. Na rynku dostępne są także specjalne farby tonizujące do skóry, dzięki którym można poradzić sobie również z wyraźnymi popękaniami.

pilarka spalinowa do ogrodu
Next Post
Zastosowanie pilarki spalinowej w ogrodzie

0 Comments

Leave a Reply